Zijgevelrenovatie – winkelstraat centrum Oostende

Voor de raad van mede-eigenaars van dit gebouw in een drukke winkelstraat te Oostende, mochten we de zijgevelrenovatie verzorgen. De renovatie gebeurde in het kader van terugkerende stormschade aan het lager gelegen buurgebouw. Bij stormweer kwamen delen van de oude gevelbekleding los. Dit veroorzaakte telkens schade aan het aangrenzende pannendak.

referentie zijgevel foto1
referentie zijgevel foto2

Stormschade - losgekomen dakleien

Op de foto hiernaast is te zien dat er bij stormweer ruitleien loskwamen en vielen op het pannendak van het buurgebouw. Dit veroorzaakte met regelmaat schade met waterinfiltratie tot gevolg.

Doordat de zijgevel zich boven een relatief hoog pannendak bevond, hadden we een torenstelling met trappen voorzien voor een vlotte bereikbaarheid. Onze mobiele kraan werd ingeschakeld voor de opbouw van de stelling, het afvoeren van de afbraakmaterialen en het aanleveren van de bouwmaterialen. Wij regelen altijd alle vergunningen met betrekking tot het bezetten van het openbare domein. Deze bezetting vond plaats in een drukke winkelstraat, pal in de binnenstad van Oostende, waardoor een goede communicatie met de stadsdiensten een absolute must is. Er werd ook overlegd met het Economisch Huis en er werden bewonersbrieven rondgedragen.

referentie zijgevel foto4
referentie zijgevel foto3

Geveisolatie en lattenwerk

De stelling kwam gedeeltelijk op het lagergelegen dak van het buurgebouw te staan. Wij verwittigen de betrokken partijen ruim op tijd en nemen alle beschermende maatregelen die nodig zijn om het dak te vrijwaren van schade door onze werken.

Nadat de oude ruitleien en het lattenwerk verwijderd werden, plaatsten we 10cm PIR isolatie met tand en groef tegen de gevel.

Tegen de isolatie werd nieuw lattenwerk geplaatst. Gezien er voor de nieuwe zijgevelbekleding gekozen werd voor cedral board platen, namen we voligeplanken voor het lattenwerk. Door de grotere breedte van de voligeplanken hebben ze meer draagoppervlak. Dit is gunstig, omdat we hier werken met omvangrijke platen. Er is nog voldoende ruimte tussen de platen en de isolatie voor ventilatie.

referentie zijgevel foto5
referentie zijgevel foto6

Zijgevelbekleding met cedral board platen

De cedral board platen werden geplaatst in een mooie rasteropstelling en bevestigd aan het lattenwerk. We gebruikten hiervoor schroeven met gekleurde koppen (in het kleur van de plaat) zodat dit onopvallend en weinig zichtbaar is van op afstand. Om de stevigheid te garanderen hebben we iedere plaat met extra veel schroeven vastgezet. De kleur van de platen kan gekozen worden uit het aanbod van cedral board. De klant koos hier voor een standaard zilvergrijze kleur.

Voor een waterdichte aansluiting met het buurgebouw hebben we onderaan loden solins geplaatst. Deze zitten stevig vast gemaakt tegen de isolatie achter de platen en op de aangrenzende dakpannen.

referentie zijgevel foto7 e1764582031318

Aan de bovenzijde van de gevel werden de cedral board platen verzaagd op maat door onze werkmannen, zodat deze de vorm van het gebouw respecteren. We werkten verder af met zinken profielen. Deze werden opgemeten ter plaatse en op maat geplooid bij onze leverancier. Dit zorgt voor een waterdichte aansluiting en oogt mooi. Wij kozen hier voor een combinatie van quartz-zinc en natuurzink. Eventueel waren zwarte profielen in anthra-zinc ook een mogelijkheid geweest, maar dit zou minder aansluiten met de grijze kleur van de gevelbedekking.